Návod k SEO Profesionál Toolbar

Uživatelský návod byl vytvořen nikoli jen pomocí slov, ale i vizuální prezentace, respektive prakticky. Vytvořili jsme proto SEO Profesionál Youtube kanál, kde naleznete videa k různým prvkům použití našeho add-onu. Nicméně pro ty, kteří preferují verbální návod, jsme vytvořili i klasický psaný manuál.

 1. Instalace SEO Profesionál Toolbar
 2. Struktura a indikátory
 3. Libovolné nastavení
 4. Zapnutí/vypnutí celého Toolbaru
 5. Zapnutí nahrávání ranků a zpětných odkazů
 6. Aktivace postranní lišty
 7. Zjištění informace o stránce

Pro instalaci doplňku navštivte oficiální stránku SEO Profesionál Toolbar: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/49038, kde si ho přímo stáhněte a rovnou nainstalujete do své Mozilly. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Instalace doplnku


Struktura a indikátory

SEO Profesionál Toolbar je rozdělen na hlavní a postranní lištu. Hlavní lišta se zobrazuje na spodní liště Mozilly Firefox.

Hlavní lišta SEO Profesionál Toolbar

Dolní lišta zobrazuje S-rank, PageRank a dále pak počet zpětných odkazů dané stránky. Je-li REC v červeném, znamená to, že tento web již sledujete. Pakliže je REC šedivý, historii dané stránky nesledujete.

Hlavní zelená šipečka – zmenšené logo addonu – slouží buď k vypnutí/zapnutí toolbaru, nebo k aktivaci hlavního menu addonu. Hlavní menu aktivujete kliknutím na logo pravým tlačítkem na myši.


Libovolné nastavení

SEO Profesionál Toolbar je plně nastavitelný, tudíž si můžete určit, co se Vám bude zobrazovat na Vaší hlavní liště.

Nastavení

V nastavení si můžete také navolit, jaké ve svém menu chcete mít odkazy, případně si přidat nové s novými parametry. Obrázek nahoře zobrazuje nastavení pro odkazy; pro změnu URL nebo jméno odkazy stačí dvakrát poklikat na danou položku a poté můžete odkaz upravit.

V nastavení addonu se rovněž nacházejí dvě tlačítka, pomocí nichž můžete smazat data již nesledovaných webů a defragmentovat databázi, což nění na škodu provést jednou za pár měsíců.

Nastavení


Zapnutí/Vypnutí Toolbaru

Toolbar zapnete a vypnete kliknutím na zmenšené logo (zelená šipečka) levým tlačítkem na myši. Pokud je Toolbar vypnutý, logo zšedne a indikátory ranků a odkazů zmizí.

Vypnutý toolbar

Toto slouží pouze k vypnutí lišty, nahrávání bude stále aktivní.


Zapnutí nahrávání ranků a zpětných odkazů

Zapnutí nahrávání historie ranků a zpětných odkazů zahájíte kliknutím na „ukládat“ v hlavním menu, což provedete tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na logo doplňku a z menu vyberete položku „ukládat“, viz obrázek.

Zapnutí sledování ranků


Aktivace postranní lišty

Máte na výběr ze tří možností, jak aktivovat postranní lištu. Můžete použít hlavní menu addonu, horní menu v prohlížeči (Zobrazení > postranní lišta > SEO Profesionál Toolbar) anebo využít zkratku CTRL + SHIFT + E.


Zjištění informace o stránce

Informace o stránce zjistíte kliknutím na položku "informace o stránce" v hlavní nabídce (menu) SEO Profesionál Toolbar.

Informace o stránce - SEO Profesinál Toolbar

Info o stránce zahrnuje následující data:

 • celkový počet odkazů
 • počet vnitřních a externích odkazů
 • počet odkazů nofollow
 • počet slov na stránce
 • výskyt slov
 • možnost zkopírování tabulky do schránky

Novinky o doplňku

07/12/11

Nový partner: Po ukončení aktivity systému Yahoo! Site Explorer jsme našli nového vhodného partnera, kterým se stala společnost MajesticSEO, která patří mezi špičku v tomto zaměření. Nová verze 1.3.0. čeká na schválení, nicméně, vy si již můžete stáhnout neoficiální verzi

11/10/11

Firefox & Chrome: Google změnil způsob, kterým kontrolujeme hodnotu Pagerank. To je důvod proč za poslední týden nefunguje kontrola Pagerank a nic se Vám nezobrazuje. Změně jsme se přispůsobili a v pátek vydali nové updaty, Chrome je již oficiálně ke stažení, Firefox verze čeká na schválení na Mozilla Addons. Nicméně, tato zatím neschválená verze je již ke stažení.

Líbí se Vám tento nástroj?

Novinky, úpravy a vydání nových verzí můžete sledovat pomocí Twitteru nebo přímo na naší Facebookové stránce v sekci diskuze, kde můžeme společně rozvíjet debaty o funkcích add-onu. Facebook bude sloužit i jako místo k podpoře.

Popřípadě nám můžete zanechat vzkaz skrze náš formulář.

      


Zašlete nám poptávku ohledně našich služebSpacer between two boxes

Kontaktujte nás

Follow us

Pridej si nas na FaceBook Follow our TwitterGEO: 50.004869, 14.572117

Pravděpodobně nemáte nainstalovaný flash player. Stáhněte si ho a nainstalujte. Adobe Flash Player

SEO - Profesionál.cz (Profesionální služby v oblasti SEO a Internetového marketingu)
Logo SEO Profesional